Przygotuj się do zimy

0 Comments

Zbliża się zima a co za tym idzie ciężki czas dla naszych aut i Nas jako kierowców. W tym czasie musimy zmagać się z wieloma niedogodnościami. Latem wchodzimy do samochodu i odjeżdżamy z uśmiechem. Zimą natomiast często spędzamy wiele czasu przy rozruchu auta.  Oszronione szyby, zamarznięta wkładka zamka, zniszczone gumy pióra wycieraczek, przymarznięte uszczelki drzwi, niesprawny akumulator, nieodpowiednie opony. Ileż to razy każdy z nas spotkał się choć z kilkoma tymi nieprzyjemnymi zdarzeniami. Pamiętajmy jednak, że możemy tak wszystko zaplanować by ryzyko zimowych skutków zmniejszyć do minimum, lub wyeliminować całkowicie.

Sprawdź Swój akumulator!

 1. Bateria to jeden z istotniejszych podzespołów auta. Często przypominamy sobie o nim dopiero wtedy gdy auto nie odpala. Zadbajmy o niego przed zimą by podczas mrozów auto ładnie odpaliło. Dzięki profesjonalnym narzędziom którymi dysponujemy w naszym sklepie sprawdzimy stan zdrowia oraz stan naładowania Twojego akumulatora. Podjedź i sprawdź !!! A jeśli nie będzie ratunku dla baterii to gwarantujemy wymianę pod sklepem i akumulator w dobrej cenie !
 2. Uszczelki dookoła drzwi to delikatny element który uszczelnia nasze drzwi podczas silnych deszczów. Podczas niskiej temperatury uszczelki przymarzają i otwierając drzwi istnieje ryzyko ich uszkodzenia. By nie narażać się na koszty warto zastosowań Silikon w sprayu dostępny w naszym sklepie. Wystarczy odpowiednio wcześnie zaaplikować preparat na uszczelki by uchronić je przed przyklejeniem się i zniszczeniem.
 3. Nasmaruj wkładki zamka drzwi. Za pomocą specjalnego smaru który osadza się na elementach wewnętrznych zamka zapobiegniemy jego zamarznięciu.
 4. Sprawdź stan piór wycieraczek, które często psują się zaraz po zetknięciu z lodową powierzchnią powstałą na szybie po nocy. Często odruchowo włączamy wycieraczki by zgarnąć trochę śniegu, lub psikamy płynem do spryskiwaczy na oszronioną szybę. W tym momencie istnieje duże ryzyko i rozwarstwienia się piór. A przecież to one zapewniają nam dobrą widoczność.
 5. Sprawdź stan płynu do spryskiwaczy
 6. Warto także zaopatrzyć się odpowiednią matę na szybę, która chroni szybę przez oszronieniem.
 7. Wymień filtr kabinowy, który często jest przyczyną parowania szyby czołowej w aucie, co może prowadzić do ograniczenia widoczności i narazić nas na niebezpieczeństwo,
 8. Wymień żarówki reflektorowe i spoleruj szkło reflektora jeśli jest mocno matowe. Wpływa to istotnie na oświetlenie drogi podczas jazdy. Profesjonalny zestaw do polerowania reflektorów znajdziesz w naszym sklepie.
 9. Sprawdź bieżnik swojej opony, Tylko opona spełniająca odpowiednie parametry skutecznie skraca drogę hamowani a
 10. Zadbaj o hamulce. Regularnie sprawdzaj jakość klocków i tarcz hamulcowych, a także hamulca postojowego
 11. Sprawdź stan sprężyn gazowych pokrywy bagażnika i pokrywy silnika. Pod czas niskiej temperatury diametralnie spada efektywność tych części. Warto sprawdzić czy klapa bagażnika płynnie się otwiera, czy nie ma wycieków na amortyzatorze.