Zestaw naprawczy do hamulców bębnowych

0 Comments

TRW – lider w produkcji układów hamulcowych

na rynek wtórny proponuje skuteczne rozwiązania w zakresie ich serwisowania. W prawdzie większość aut produkowanych teraz ma z tyłu hamulce tarczowe, to jednak wielu z nas jeździ jeszcze samochodami z hamulcami  bębnowymi z tyłu. Warto więc wziąć pod uwagę zastosowanie rozwiązań od TRW by skrócić czas naprawy  i zrobić to profesjonalnie.

Zdecydowana większość producentów samochodów zaleca kontrolę i ewentualną naprawę tylnego bębnowego układu hamulcowego co 30 tys. km.

Niektóre firmy skracają ten czas nawet o połowę. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że do tylnych hamulców bębnowych zaglądamy dopiero wtedy gdy podczas hamowania dochodzą do nas niepokojące dźwięki. Bardzo często się zdarza, że po wymianie samych szczęk hamulcowych klient wraca z reklamacją do mechanika z podejrzeniem, że źle zamontował część, bądź do sklepu skąd pochodzi produkt motywując to złą jego jakością. Nic bardziej mylnego. Powodem jest oczywiście tylko częściowe podejście do tematu.

Bardzo często się zdarza, żę kilka miesięcy po wymianie szczęk, zaczyna przeciekać cylinderek i płyn hamulcowy niszczy praktycznie nowe okładziny ścierne. Bardzo często też zdarza się, że po wymianie nowych szczęk hamulcowych do starego bębna, mamy poważne problemy z prawidłowym wyregulowaniem całego zestawu, ponieważ szczęki tylko częściowo przylegają do bębna.

Doświadczenie i praktyka pokazuje, że jedynym skutecznym sposobem na serwisowanie tylnych hamulców bębnowych jest kompleksowa wymiana wszystkich współpracujących ze sobą elementów.

Można oczywiście kompletować je oddzielnie, ale lepiej i szybciej będzie wybrać TRW SUPERKIT. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zagwarantować istotną poprawę działania tylnych hamulców bębnowych i brak obaw o to, czy pojazd przejedzie z wynikiem pozytywnym okresowe badanie techniczne. W zestawie można znaleźć szczęki, cylindereki, zestaw naprawczy szczęk, czyli wszystkie niezbędne sprężynki i podkładki, oraz rozpieraki.

Użycie zestawu SuperKit pozwala zaoszczędzić nawet 50% czasu jaki zwykle jest potrzebny na wykonanie naprawy tylnych hamulców bębnowych, czyli aż 30 minut i średnio kilkanaście złotych na każdej naprawie.

Polecamy !